Işıl Özmen

Genel Sekreter

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Işıl Özmen, 1988 yılında Çukurova Grubunda Caterpillar marka İş ve Endüstriyel Makinaların ithalatında, dış ticaret yöneticiliği ile iş hayatına başlayan Işıl Özmen 1992-1998 yılları arasında BMG Otomotiv A.Ş. de Daewoo markasının Türkiye’ye girişini sağlayan ekipte Genel Müdür Yardımcılığı, 1998-2000 yılları arası kurduğu dış ticaret şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır.

Özmen, 2000 yılından itibaren yer aldığı turizm sektörünün Event Management (Etkinlik Yönetimi) branşının gelişiminde etkin rol oynayıp, çeşitli Acentelerde üst düzey yöneticilikler yapmış ve 2007 itibarıyla 10 yıl boyunca, ACTIVE TURIZM ‘in yeni markası “ a la carte event management” departmanın gelişimi ve marka değerinin oluşması aşamasında büyük projelerde görev almıştır. Son olarak, 2017 yılında Touristica Turizm acentesinde M.I.C.E. Departmanını kurmuş ve yönetmiştir.

Özmen, 2016 yılında kurulan Türkiye’nin ilk MICE Derneğine üye olmuş ve 2018 seçimlerinde Derneğin Yönetim kurulunda Genel Sekreter olarak sektörün gelişmesinde aktif görev almıştır.