Burcu Kısakürek, yirmi yılı aşkın süredir uluslararası alanda, ağırlıklı olarak turizm ve etkinlik sektöründe olmak üzere kariyerini sürdürmektedir.

Ortaöğrenimini Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında tamamlayan Burcu Kısakürek, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden almıştır.

Kariyerinin ilk dönemlerinde Türkiye ve İngiltere’nin ileri gelen turizm şirketlerinde çalışmıştır. Bu süreçte 3 yıl Londra’da yaşamış, birçok farklı ülkeye seyahat ederek buralarda bulunan profesyonel programlara katılma fırsatı yakalamıştır.

2011 yılında, kurucu ortağı olduğu Unison Turkey Travel & Events firmasında yönetici olarak çalışmaya başlamıştır.

11 yıldır Unison Turkey Travel & Events’in yöneticiliğini sürdürmekte, Türkiye ve dünyanın profesyonel alanda ün kazanmış firmalarına seyahat ve organizasyon alanlarında hizmet vermekte; aynı zamanda şahıs ve gruplara özel hazırlanmış organizasyon ve turlar da düzenlemektedir.

Tüm bunların yanı sıra profesyonel bir müzisyen olan Burcu Kısakürek, bugüne dek 1 albüm ve 2 tekli yayınlamış, günümüzde ise solo müzik projelerine devam etmekte ve So Swing! Jazz Band adlı müzik grubunun solistliğini yapmaktadır.