T.C. İstanbul Valiliği, Turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Sn. Özlem Bozkurt Gevrek ile valilikte makamında bir araya geldik. İlgili görüşmeye Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Başkanı Hüseyin Kurt, 2. Başkan Serdar Söyler, Genel Sekreter Işıl Özmen ve İcra Kurulu Üyemiz Eyüp Pehlivan katılım sağladı.

Sn. Gevrek ile görüşmemizde; sektörün güncel durumu, müzik yayın saati kısıtlaması ve son durum, sektör gelecek projeksiyonumuz konuşuldu.

TÜROB Başkanı Sn. Müberra Eresin ile Eresin Topkapı Hotelde bir araya geldik. İlgili görüşmeye Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Başkanı Hüseyin Kurt, 2. Başkan Serdar Söyler, Genel Sekreter Işıl Özmen ve İcra Kurulu Üyemiz Eyüp Pehlivan katılım sağladı.

Sn. Eresin’e tamamlanan TÜROB seçimleri doğrultusunda 2. Dönem başkanlığı için hayırlı olsun temennilerimiz iletildi.
Yeni dönemde de her zaman iletişim ve işbirliğine hazır olduğumuz aktarıldı.

İlgili nezaket ziyaretinde;
– sektörün güncel durumu
– MICE ve Incoming segmenti çalışan acentalar – otel ilişkileri, iletişim ve işbirliği tarafının geliştirilmesi
– gelecek projeksiyonumuz
– güvenli turizm belgesi ve uygulanan kuralların son durumu
– turizm işletme belgeli oteller
– Türob üyesi oteller
Konuşulan konular arasındaydı.

Pandemi döneminde bir araya geldiğimiz 17 dernek ve 1 platformdan oluşan MICE Sivil İnisiyatifi olarak ZORLU PSM ev sahipliğinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldik. Uzunca bir aradan sonra tekrar fiziki bir toplantıda olup, yüz yüze toplanmak hepimize çok iyi geldi…

– inisiyatifimizin yapısı, sürdürülebilirliği
– etkisini yitirmiş olsa da pandeminin etkileri, Ukrayna saldırısı ve olası etkileri
– İletişim yol haritası ve Ankara ziyaretlerinin devamlılığı
– IFM’de fuarlara yönelik Bakırköy belediyesinin uygulamaları
– Dış dünyayla iletişim
– Müzik yayını kısıtlaması
– Çalışma grupları oluşturulması, değerlendirme fırsatı bulduğumuz ve konuştuğumuz konular arasındaydı..

Bu vesileyle ev sahibimiz Zorlu PSM ailesi ve yöneticilerine ve katılım gösteren tüm dostlara teşekkür ederiz.

MICE sektörü temsilcileri Bakan Ersoy’a sorunlarını iletti

Haberi Okumak İçin Tıklayınız

GEREKLİ DESTEKLERİN SAĞLANMASI HALİNDE 2023’TE İSTANBUL’U DÜNYA’NIN KONGRE, KONFERANS, FUAR MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ.

BASIN BÜLTENİ

11 Ağustos 2020 Salı günü MICE (Meetings, Incentives, Congress, Events & Exhibitions) endüstrisinden 16 sivil toplum kuruluşu ve bir platformun temsilcileri bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenlediler.

Basın toplantısında sektörel dernekleri temsilen söz alan I-MICE Başkanı Hüseyin Kurt, pandemi sebebi ile dünyada MICE turizminin yapılamadığını ve bu anlamda tüm destinasyonların eşitlendiğini ifade etti. Kurt, “İyi bir pazarlamayla İstanbul’u dünyanın uluslararası fuar, kongre, etkinlik merkezi haline getirmek ana hedefimizdir. Gerekli devlet desteğini almamız halinde 2023 yılında Türkiye uluslararası alanda MICE sektöründe lider ülkeler arasında ilk sıralarda olacaktır,” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Hüseyin Kurt toplantının devamında, “Şu anda pandemiden dolayı bütün dünyada MICE sektöründeki faaliyetler durdu. Ülkemizde de pandemiden kaynaklanan ekonomik olumsuzluklardan en çok MICE Sektörü etkilendi,” diyerek sözlerini sürdürdü. Özellikle toplantı, fuar, kongre ve etkinlik sektörlerini tanımlayan MICE endüstrisinde faaliyetlerin tamamen durduğunu belirten sektör temsilcileri, önlemlerin acilen alınmaması halinde 600 bin kişinin istihdamını etkileyen bir endüstrinin krize gireceğine dikkat çektiler.

“600 bin kişiyi etkiliyor.”

Binlerce firma ve alt tedarikçisi ile birlikte 120 binden fazla kişiye iş imkânı sağlayan ve toplamda 500 bin ila 600 bin kişiyi etkileyen bir endüstri olarak seslerini duyurmak isteyen sektör temsilcilerinin tespitleri ve beklentileri ise şunlar:

“COVID‐19 pandemisi tüm dünyada telafisi zor ekonomik kayıplara neden olmakta ve yarattığı ekonomik olumsuzluklarla birlikte salgının ne zaman sona ereceği belirsizliğini korumaktadır.

Pandeminin yarattığı ekonomik olumsuzluklardan en çok hizmet sektörü etkilenmekle birlikte bilhassa fuar, kongre, toplantı ve etkinlik sektörlerini tanımlayan MICE endüstrisinde faaliyetler tamamen durmuştur. Fuarların 01 Eylül 2020 tarihinden itibaren düzenleneceği bakanlıkça genelge ile bildirilmiş olmasına rağmen; haklarında resmi bir açıklama olmasa da kongre, toplantı ve etkinlikler de o zamana kadar kısıtlama kapsamında algılanmış ve dolayısıyla kongre, toplantı ve etkinlikler fiziki olarak düzenlenemez hale gelmiştir. Binlerce firma ve alt tedarikçisi ile birlikte 120 binden fazla kişiye istihdam sağlayan ve toplamda 500 bin ila 600 bin kişinin istihdamını etkileyen bir endüstri bu süreçte karanlığa bürünmüştür.

“Sektörümüze ait sağlık ve güvenlik önlemlerini alarak faaliyetlerimizi sürdürebiliriz.”

MICE endüstrisi, bünyesindeki nitelikli insan gücü ile gerekli sağlık önlemlerini alarak fuar, kongre, toplantı ve etkinlikleri güvenli bir şekilde düzenleyebilir ve faaliyetlerini bu şekilde sürdürebilir. Bu sektörü temsil eden sivil toplum kuruluşlarımız, organizasyonların sağlık önlemleri çerçevesinde güvenle yapılabilmesi için, girişlerde sağlık kontrolü, sınırlandırılmış ziyaretçi sayısı, sosyal mesafe kuralı gözeterek yeniden yapılandırılan organizasyon alanları, katılımcı kayıtlarının veri olarak tutulması ve takibi gibi konularda gerekli tüm planlama çalışmalarını tamamlamışlardır.

Sürekli ileri bir tarihe ertelenen fuarların 01 Eylül 2020 tarihi itibari ile tekrar başlayacağının güçlü biçimde ifade edilmesi, ayrıca kongre, toplantı ve etkinliklerin güvenle yapılabileceği konusunda ilgili bakanlıkların irade beyanında bulunması, tereddüt halindeki katılımcı ve ziyaretçilere cesaret kazandıracaktır.

“Destek paketi, can suyu olur.”

Mart ayı ortalarından itibaren faaliyetlerin gerçekleştirilemediği bu dönemde vergi ertelemeleri, kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı gibi uygulamalar sektörümüze nefes aldırmıştır.

Normal faaliyetler için iş takvimine dönüş geciktikçe ilgili sektörlerimizin yükü daha da ağırlaşacaktır.

Bu olumsuz tabloyu düzeltmek için önerilerimiz ve taleplerimiz;

1. Sektör bileşenleri için Kısa Çalışma Ödeneğinin (KÇÖ) kısa vadede 2020 yılı sonuna kadar devam ettirilmesi,

2. Sektör bileşenleri için asgari ücret teşvikinin COVID‐19 salgınının etkileri geçene kadar iki katına çıkarılması,

3. Ertelenen kredi borçlarının vadesi gelmiş olsa bile sektörel faaliyetlerin başlayamaması nedeni ile yeniden yapılandırılması,

4. Sektör bileşenlerinin bozulan nakit akışlarının düzelebilmesi için, uzun vadeli “sıfır” faizli ve teminatsız KGF ve Hazine garantili ilave kredi imkanları ile diğer bankalardan kredi desteklerinin sağlanması ve kredi kullanım koşullarının kolaylaştırılarak sürecin hızlandırılması,

5. SGK, KDV, muhtasar ödemelerinin en az 1 yıl olmak üzere ertelenerek takip eden yıldan itibaren yapılandırılması,

6. 2019 ve 2020 yılları kurumlar vergisi ve gelir vergisi tahakkukları ödemelerinin en az 1 yıl olmak üzere faizsiz olarak ertelenmesi ve ödemelerin takip eden yıldan itibaren yapılandırılması gerekmektedir.

7. Sağlanacak tüm imkanlardan sadece fuar, kongre, toplantı, etkinlik, seminer, bayi toplantısı, lansman, piknik, festival gibi başlıklarda faaliyet gösteren firmaların değil, bütün mesaileri ile bu sektörlere hizmet eden yan sektörlerin de faydalanması gerektiği gözden kaçmamalıdır.

MICE endüstrisi, yegane döviz kaynaklarımız olan ihracat ve turizmin performansı için ekonomik olarak vazgeçilmez bir yere sahiptir. Önlem alınmaması halinde Mart 2020 ortalarından bu yana tüm faaliyetleri durmuş olan bu sektörlerde yüzlerce firmanın kapanacağı, yüz binlerce nitelikli personelin işsiz kalacağı öngörülmektedir. Bu sebeple firmaların mali konularda bahsi geçen biçimde desteklenmesi ve faaliyetlerini sağlık önlemlerini alarak sürdürmelerine izin verilerek, mevcut istihdamın bu şekilde korunması hayati önem arz etmektedir.”

AFYAD Avrasya Fuar Yapımcıları Derneği

BOYD Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği

DPİD Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği

FSTD Fuar Stand Tedarikçileri Derneği

I‐MICE Uluslararası Mice Endüstrisi Derneği

INTHA Uluslararası Otelciler Derneği

İSTAV İstanbul Sanat Tanıtım Araştırma Vakfı

MPI Uluslararası Toplantı Profesyonelleri

PCO Profesyonel Kongre Organizatörleri Sivil İnisiyatifi

SITE Türkiye Motivasyon Etkinlikleri Turizmi Yöneticileri Derneği

SSTD Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği

TETSED Tüm Etkinlik Teknolojileri Sektörü Derneği

TKTD Türkiye Konferans Tercümanları Derneği

TUED Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği

UFYD Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği

YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği

YEPUD Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği

BASIN BÜLTENİ HABER LİNKLERİ:

 https://www.sha.com.tr/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h46014.html
 http://www.bursahaber.com/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h1831545.html
 https://www.bursatv.com.tr/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h745047.html?_ref=www.bursatv.com.tr
 http://www.haberintakasi.com/83494-i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz.html
 https://sondakika.cc/2020/08/12/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz/
 https://www.iha.com.tr/haber-i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-860852/
 https://www.iha.com.tr/istanbul-haberleri/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-2672131/
 https://simashaber.com/haber/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-75703.html
 http://www.basakgazetesi.com/haber/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-126230.html
 https://www.turkiyegercekleri.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz/64014/
 https://www.samsungazetesi.com/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h1287033.html?_ref=www.samsungazetesi.com
 https://www.istanbulses.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-71791h.htm
 http://www.objektifturkiye.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz/87842/
 https://www.bursasancak.com.tr/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h115248.html
 http://www.yapikredi.com.tr/yatirimci-kosesi/haberler/5f33c1404cedfd0001109497
 https://www.medyapress.com.tr/gundem/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz/
 https://sabahhaberi.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h305263.html
 https://www.medyapress.com.tr/ekonomi/destek-saglanirsa-turkiye-fuarcilikta-kuresel-lider-olur/
 http://www.turizmhaber.com/index.php/8-sektorel-turizm-haberleri/3474-mice-cilar-destek-istiyor.html
 http://www.hotelrestaurantmagazine.com/bu-destekleri-alirlarsa-istanbulu-dunyanin-etkinlik-merkezi-yapacaklar/
 http://www.sondakika.com/haber/haber-i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-13500322/
 https://www.haberler.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-13500322-haberi/
 https://www.dogurehberi.com/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h2392249.html
 http://www.karsmanset.com/haber/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-292297.htm
 https://www.alo25.com/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h756206.html
 https://www.gazeterize.com/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h14149961.html
 https://www.yazargazetesi.com.tr/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h406899.html
 http://www.yozgatcamlik.com/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h260735.html
 https://zeytinburnu.tv/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz/
 http://www.haberalanya.com.tr/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-h182749.html
 https://www.turizmaktuel.com/haber/istanbul-2023-te-1-numarayi-hedefliyor
 https://www.ege.net/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz/80345/
 https://www.haber16.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz/173780/
 https://www.imaret.com.tr/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz/38137/
 http://www.gazeteabc.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz/128926/
 http://www.simashaber.com/haber/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-75703.html
 http://www.istanbulhaber.com.tr/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-haber-1563247.htm
 https://www.mansetturkiyem.com.tr/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-171675h.htm
 http://www.aydin24haber.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz-550551h.htm
 https://www.kargohaber.com/istanbul-2023-yilinda-dunyanin-kongre-konferans-fuar-merkezi-olabilir-5785h.htm
 http://finans.mynet.com/borsa/haberdetay/5f33c1404cedfd0001109497
 https://www.sosyaltv.com.tr/genel/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-h107409.html
 http://www.turizmajansi.com/haber/bakan-ersoy-tui-yoneticileriyle-konustu-h39490
 http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2020/08/12/miceda-yeniden-ilk-10-arasina-girebiliriz
 https://www.turizmgunlugu.com/2020/08/12/istanbul-mice-merkezi/
 https://www.sondakikhaber.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz/
 https://www.sanalgazeteci.net/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz.html
 http://www.politikkulis.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiyeyi-fuar-merkezi-yapacagiz/
 https://www.timeturk.com/i-mice-baskani-kurt-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz/haber-1598633
 http://beyazgazete.com/haber/2020/8/12/i-mice-baskani-kurt-aciklamasi-2023-yilinda-turkiye-yi-fuar-merkezi-yapacagiz-5687277.html

[/cmsmasters_text][cmsmasters_text shortcode_id=”ei8yyjnck7″ animation_delay=”0″]

MICE sektörü pandeminin etkilerini ele aldı

MICE sektörü pandeminin etkilerini ele aldı

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği çalıştay raporunu açıkladı.

Pandemi sonrası kongre, toplantı ve etkinlik sektörü çalıştay raporu açıklandı.

Turizm Bakanı Ersoy’dan Destek Sözü

Haberi Okumak İçin Tıklayınız

[/cmsmasters_text][cmsmasters_text shortcode_id=”w6moarwnw” animation_delay=”0″]

I-MICE Yönetim Kurulu Üyesi, 2. Başkanı Serdar Söyler,

Medikongre dergisindeki yazısında Korona Günleri konusunu değerlendirdi.

Derginin tamamını okumak için: Buradaki linke tıklayabilirsiniz.

[/cmsmasters_text][cmsmasters_text shortcode_id=”ms5m9heue8″ animation_delay=”0″]

MICE sektörü pandeminin etkilerini ele aldı.

Etkinlik Sektöründe Hasar Tespit Sonucu, Negatif!

I-MICE Yönetim Kurulu, Bakan Ersoy’u ziyaret etti.

Bakan Ersoy MICE Sektörünü Dinledi.

Haberi Okumak İçin Tıklayınız

I-MICE Başkanı Kurt’tan Çalıştay Raporu: Sektörümüz yok oluyor. Bakanlık ve TURSAB bir araya gelmedir.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği çalıştay raporunu açıkladı

MICE sektörü çalıştay yaptı, ‘istekleri var’

I-MICE Başkanı Kurt’tan Çalıştay Raporu: Sektörümüz yok oluyor.Bakanlık ve TURSAB bir araya gelmedir.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği çalıştay raporunu açıkladı

İŞTE O RAPOR!

MICE Sektörü “Biz Hazırız” dedi. Destek Talebini Yineledi.

Tedbir ve önlemlerle organizasyon yapmak mümkündür. İşi organize etmek olan MICE sektörü bunu en iyi yapabilecek sektörlerin başında gelmektedir..

MICE sektörü ekonominin çarklarına ilgili katkıyı sunmak, 150.000 civarındaki direkt, 600.000’in üzerinde ise dolaylı çalışan sayısı ile istihdama olan katkıyı koruyabilmek adına tedbir ve önlemelerle çalışmaya her zamankinden daha hazırdır..

Tüm dünyanın pandemi kaynaklı krizle birlikte eşitlendiği bu dönemde tekrar üst sıralara tırmanmak, ülkemizin ve güzide destinasyonlarımızın hak ettiği yerlere gelmesini sağlamak ve vites yükseltmek adına destek alması elzemdir..

Biz geçmişte olduğu gibi yine, yeniden üretmeye ve çalışmaya hazırız..

ULUSAL MICE ÇALIŞTAYI BAŞLADI Haberi Görüntülemek İçin Tıklayınız.

KORONA VİRÜS MICE SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ? Haberi Görüntülemek İçin Tıklayınız.

http://emittistanbul.com/Sayfa/emitt-hakkinda

https://m.turizminsesi.com/haber/i-mice-koordinasyonunda-action-coach-destegiyle-ticaretin-degisen-kurallarina-bi-25696.htm

https://www.facebook.com/huseyin.kurt.376695/videos/10220668712054541/?epa=SEARCH_BOX

https://m.turizminsesi.com/haber/uluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-mice-dokunmaya-devam-ediyor-25521.htm

https://www.turizmaktuel.com/haber/i-mice-tan-ornek-duyarlilik

https://m.turizminsesi.com/haber/uluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-mice-sezonu-istanbul-bogazinda-duzenledig-25493.htm

http://www.turizmdosyasi.com/i-mice-den-salda-golu-ve-kaz-daglari-manfestosu-h17073.html

https://m.turizminsesi.com/haber/uluslararasi-mice-endustrisi-derneginin-yeni-baskani-huseyin-kurttan-hizli-basla-25256.htm

http://www.turizmdosyasi.com/yeni-baskan-huseyin-kurt-h16819.html

https://www.turizmaktuel.com/haber/uluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-yeni-baskanini-secti

https://www.turizminsesi.com/haber/uluslararasi-mice-endustrisi-derneginden-bolu-cikarmasi-24789.htm

https://m.turizminsesi.com/haber/turizmde-geliri-mice-turisti-ve-onlarin-oldugu-mice-organizasyonlari-arttiracak-24674.htm

https://m.turizminsesi.com/yazi/her-sey-bir-adimla-basladi-1314.htm

https://m.turizminsesi.com/haber/van-weekend-destinasyonu-dikkat-cekecek-24325.htm

https://www.turizminsesi.com/haber/i-mice-dernegi-nitelikli-turisti-van-golu-havzasinda-bulusturacak-24310.htm

https://www.turizmajansi.com/haber/i-mice-den-komsuya-ziyaret-h28314

https://m.turizminsesi.com/haber/bekleyin-geliyoruz-mottosuyla-yola-ciktigimiz-bir-yolculuk-hic-bu-kadar-anlamli–23973.htm

https://www.turizmekstra.com/haber-detay/i-mice-network-party-mice-acentelerini-bir-araya-getirdi-5b5a1e7695cfe

https://www.turizmaktuel.com/haber/i-mice-tan-sosyal-sorumluluk-bulusmasi

http://atraksiyon.net/sayfa.php?id=401

https://www.tourmag.com.tr/uluslararasi-mice-dernegi/

https://m.turizminsesi.com/haber/uluslararasi-mice-dernegi-uyeleri-tursab-baskani-firuz-baglikayadan-dunya-mice-z-23116.htm

https://www.turizminsesi.com/haber/uluslararasi-mice-dernegi2-egitim-organizasyonunu-gerceklestirdi-22048.htm

http://www.turizmaktuel.com/haber/uluslararasi-mice-dernegi-egitimlere-devam-ediyor

https://www.turizmgunlugu.com/2022/06/15/huseyin-kurt-yeniden-baskan/amp/

Hüseyin Kurt Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’ne Yeniden Başkan Seçildi | TÜRSAB (tursab.org.tr)

I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, yeniden 3 yıllığına başkan seçildi | Turizm Proje Dergisi

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu yaptı | Turizm Güncel – Turizm Haberleri – Turizm Gazetesi (turizmguncel.com)

I-MICE yeni başkanlarını seçti: Hüseyin Kurt güven tazeledi, Işıl Özmen 2. Başkan oldu (hotelrestaurantmagazine.com)

https://www.turizmajansi.com/haber/i-mice-inadina-buradayiz-dedi-h51791#ebulten

https://www.turizmaktuel.com/haber/i-mice-tan-beyoglu-cikarmasi-inadina-buradayiz

https://www.turizminsesi.com/haber/i-mice-uyeleri-sektor-paydaslariyla-beyoglunda-teroru-kinadi-29577.htm

https://www.hotelrestaurantmagazine.com/i-micetan-beyoglu-terorune-inat-birlik-mesaji/

https://www.kobipostasi.net/2022/12/21/mice-ve-turizm-sektor-paydaslari-networking-ekinligi-ve-yeni-yil-partisinde-bir-araya-geldi/

https://www.turizmaktuel.com/haber/mice-sektoru-yeni-yil-partisinde-bulustu

https://m.turizminsesi.com/haber/i-mice-dernegi-zerdeli-caddede-yeni-yila-merhaba-dedi-29678.htm

https://www.hotelrestaurantmagazine.com/i-mice-aylik-networking-etkinlikleri-zerdeli-caddede-baslatti/

https://www.turizmgunlugu.com/2022/12/21/mice-networking-etkinligi-yeni-yil-partisi/

https://www.turizmgunlugu.com/2023/02/02/mice-sektorunun-nabzi-portaxete-atti/

https://www.maxihaber.net/i-mice-networking-etkinligi-sektor-profesyonellerini-bulusturdu/

https://www.hotelrestaurantmagazine.com/nitelikli-turiste-hizmet-veren-micecilerden-nitelikli-network-etkinligi/

https://www.hotelrestaurant.com.tr/haberler/i-mice-networking-etkinligi-turizm-sektoru-paydaslarini-biraraya-getirdi/

https://m.turizminsesi.com/haber/i-micein-b2b-ve-networking-etkinligi-portexde-gerceklesti-29811.htm

http://turizminsesi.blogspot.com/2023/02/i-micein-b2b-ve-networkng-etkinligi.html

https://www.turizmciningazetesi.com/2023/02/mice-endustrisi-dernegi-sektorle-bulustu/

https://iyigunhaberajansi.blogspot.com/2023/02/i-mice-portaxete-duzenledigi-gecede.html?m=1

https://www.turizmekstra.com/haber-detay/i-mice-portaxete-duzenledigi-gecede-sektor-paydaslarini-agirladi-63db97ba31118

https://www.turizmajansi.com/haber/nitelikli-turiste-hizmet-veren-acentalar-i-mice-etkinliginde-bulustu-h54389?fbclid=IwAR3RffscPYNDVRJBD5LY-M_OO5A4RYxsHBYJNP-5hhjQ_JUv6Fbpn0UV66U&mibextid=unz460#.Y9t-N15KUjk.facebook

https://turizmdosyasi.com/sektorun-nabzi-shine-portaxete-atti

https://www.yeniesnaf.com/haber/i-micein-duzenledigi-gecede-portaxete-bir-araya-geldi-12776.html