Ahmet Kemal Alakurt, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm & Otel İşletmeciliği ve Yönetim Organizasyon Bölümü mezunu olan Ahmet Alakurt, 1994 yılında Bodrum Sea Garden’da başladığı meslek hayatına,  Öger Tur ve Jolly Tur’ da, Fethiye, Bodrum Bölge rehberi olarak devam etmiştir. Aynı zamanda Turizm faaliyetlerine Kültür Turları Rehberliğini de katarak, bölge ve kültür turlarında başarıyla görev yapmıştır. Bu süreçte çok sevdiği meslek hayatına yön vermek amacıyla etkinlik ve organizasyon sektöründe profesyonelliği seçmiş,  2004 – 2012 yılları arasında çalıştığı Işıltur ve Vista Turizm de pek çok organizasyonda görev almış, planladığı etkinlikleri gerçekleştirmiş ve yönetmiştir.

Turizm ve M.I.C.E Sektöründe edindiği tecrübelerle kendi markasını oluşturma kararı alan Alakurt, 2012 yılında kurduğu Dream On Event organizasyon şirketi ile kendi alanında lider, Yerli ve Yabancı onlarca markaya, Yurtiçi ve Yurtdışında organizasyon, etkinlik yönetimi hizmeti vermektedir. Ayrıca kurduğu, Dream On Event Seyahat Acentası ve dijitalleşme yolunda güç kazandığı Bedsclick markası ile, Turizm ve Seyahat alanında da faaliyet göstermektedir.

2016 yılında ülkemizde MICE segmentine yönelik ilk uluslararası dernek olan “Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği” ne üye olmuş, dernek faaliyetlerini desteklemiştir. Derneğin 2019 yılında gerçekleştirilen seçimlerinde Yönetim kuruluna seçilmiş, bu süreçte I-MICE Derneği’ nin ve sektörümüzün gelişimine fayda sağlamak amacıyla hizmet etmektedir.